Altıkod STEM&MAKER Lab

Altıkod ailesi olarak biz;

Tüm dünyada giderek artan bir hızla yayılan”Maker Hareketi” ve STEM tabanlı eğitimin Balıkesir’deki temsilcisi ve yaygınlaştırıcısı olmak vizyonuyla 2018 yılı mayıs ayında uzun bir yolculuğa çıktık.
Bu yolda “Herkes için” mottomuzu yitirmeden yediden yetmişe her yaş grubuna programlama, tasarım, robotik gibi atölye programlarını erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyoruz.
Aynı zamanda büyükşehirlerde hali hazırda ulaşılabilir olan, fakat henüz yeni yeni Anadolu’da örneklerine rastladığımız hobi atölyesi kavramını da şehrimize taşıyoruz, sektör profesyonellerinin ve hobicilerin bir arada çalışabileceği kendini geliştirebileceği ortamlar sağlıyor ve destekliyoruz.

ALTIKOD Yönetim Kurulu

14

Bilişim Uzmanı

247

Atölye ve Proje

893

Katılımcı

Atölye çalışmalarımıza katılmak için

Programlama, 3B Tasarım, Elektronik ve Robotik alanındaki çeşitli atölyeler

STEM Nedir ?

İçerisinde bulunduğumuz dijital çağın gereksinimlerini karşılamak için 21. Yüzyıl becerileri ile donatılmış bireylere ihtiyaç duyulmaktadır. 21. Yüzyılda ülke olarak gelişmek için ve liderlik edebilmek için bu becerilerden yararlanılması gereğini ortaya koymaktadır. Bunlardan en önemlisi STEM eğitimi olarak nitelendirebiliriz. STEM eğitimi disiplinler arası ve uygulamaya yönelik yaklaşımı içeren fen, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi dört önemli disiplinin birbirleriyle entegrasyonunu hedefleyen bir öğretim sistemidir. (Akgündüz, 2015)